Rekordot döntött a német vállalati csődök száma
A németországi fizetésképtelenségi adatok drámai növekedése nemcsak az országot érinti, hanem Magyarország gazdasági helyzetére is hatással lehet.
Érdekes dolgokat mondott a volt brit miniszterelnök a napokban a CNN-nek adott interjúban.
Boris Johnson elment a CNN-hez és gyakorlatilag kitálalt róla, hogy milyen álláspontot képviseltek a nyugati országok a háború kezdetén. Elmondta, hogy
„Ez a dolog nagy sokk volt” – mondta Boris Richard Questnek az orosz invázióról. „Láttuk, hogy orosz zászlóaljak vonulnak fel. De a különböző országoknak más-más perspektívájuk volt.” Franciaország, mint mondta, a legvégsőkig „tagadta” az orosz támadási terveket. Nem így Németország.
„Mondok önnek valami szörnyűséget. A német álláspont egy adott ponton az volt: ha megtörténik, az katasztrófa, és akkor már jobb, ha az egésznek hamar vége van. Azaz, ha Ukrajna feladja” – mondta Johnson.
„A Nyugat – beleértve az Egyesült Államokat és beleértve az európaiak jelentős részét – a háború közben ismerte fel azt, hogy tulajdonképpen itt meg lehet fogni Oroszországot” – vélekedik Tálas Péter. Mely szakaszában jár az ukrajnai háború? Miért proxy-háború ez a konfliktus? Kinek lesz katonai-politikai súlya az új világrend kialakításánál? A biztonságpolitikai szakértő válaszol a Mandiner Világrend adásában.
Nyitókép: Mandiner Archív